Liigu sisuni

Heategevuslikul kleidioksjonil läheb müüki üle 600 piduliku kleidi, sealhulgas Vabariigi Presidendi ja teiste tuntud Eesti naiste kleidid

Kahe sõbranna, Katri Link’i ja Tiina Rekandi, poolt kodanikualgatuse korras käima lükatud kampaania 500 Kleiti, mille eesmärgiks on toetada Vähiliidu uue 3D mammograafi ostu, kogus ainuüksi kolme nädalaga naistelt üle Eesti kokku rohkem kui 600 pidulikku kleiti. Nüüd lähevad kleidid kampaania Facebook’ilehel https://www.facebook.com/500Kleiti korraldataval heategevuslikul oksjonil müüki 30. novembril. Oksjon kestab kuni 6. detsembrini ja kogu kleitide müügist saadud summa läheb Vähiliidu mammograafiabussi uue 3D mammograafi ostuks.

Oksjonile on kleite annetanud naised igast Eesti nurgast, Põlvast Rakvereni ja Saare- ja Hiiumaast kuni Narvani välja. Mõni kleit on saadetud ka Soomest ja lausa Kreekast. Lisaks sadadele erinevate Eesti naiste annetatud kleitidele, on oksjoninimekirjas ka paljude tuntud Eesti naiste kleidid. Teiste seas leiab nimekirjast nii Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi 2018. aastal ÜRO Peaassambleel kantud Iris Janvier kaubamärgi kleidi, kui ka imelisi kleite Anne Veskilt, Signe Kivilt, Inga Lungelt, Gerli Padarilt, Liis Lemsalult, Ülle Lichtfeldtilt, Reet Linnalt, Ingrid Tõnistelt, YokoAlendrilt, Keit Pentus-Rosimannuselt, Marika Priskelt ja paljudelt teistelt. Oksjonit toetavad ka mitmed Eesti moeloojad, näiteks Ülle Suurhans-Pohjanheimo, Tiina Talumees ja Mai Loog, kes on enda moemajadelt samuti oksjonile hea eesmärgi nimel kleidid annetanud ja ka Stockmann Eesti ning Uuskasutuskeskuste kett üle Eesti.

Heategevuslik kleidioksjon algab kampaania Facebook’i lehel https://www.facebook.com/500Kleiti   esmaspäeval, 30. novembril ning kestab kuni 6. detsembri südaööni.

Oksjoni lõppedesloodab kampaaniameeskond kleidid võidukatele ostjatele kätte toimetada enne jõulupühi. Kampaaniat toetavad heategevuslikus korras kleitide kohaletoimetamisega ItellaSmartpost ja Cargobus.

Lisainformatsioon:

Katri Link

500Kleiti kampaania korraldaja

Tel. 56906790

E-mail: 500Kleiti@gmail.com

Maie Egipt

EestiVähiliit

E-mail: maie.egipt@cancer.ee